• SKO

          • Projekt  Matzoo pod hasłem „Pobaw się z nami w wakacje”

          • Twórcy Matematycznego Zoo serdecznie zapraszają uczniów do podjęcia wyzwania rozwiązywania w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie. Od 1 lipca br. na ucznia będzie czekały 62 zadania do rozwiązania w serwisie http://wakacje.matzoo.pl o trudności odpowiednim do wieku (klasy 1 – 8).

            UWAGA: każde zadanie będzie dostępne tylko jeden dzień.

            Po wakacjach każdy uczestnik, który prawidłowo rozwiąże co najmniej 20 zadań dostanie dyplom w wersji elektronicznej (PDF), a każdy uczestnik, który rozwiąże 40 zadań – dyplom elektroniczny z wyróżnieniem

          • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          • Zakończyliśmy rok szkolny uroczystym apelem, na którym zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły, a najlepsi absolwenci wpisali się do złotej księgi.

            Wyróżniającym się uczniom z klas IV – VII świadectwa promocyjne oraz nagrody książkowe wręczyła Pani Dyrektor. Najmłodsi i pozostali uczniowie otrzymali świadectwa, dyplomy i drobne upominki z rąk swoich wychowawców w klasach.

            Przed nami zasłużony wypoczynek wakacyjny.

             

          • Dzień Ojca

          • Zrób niespodziankę tacie i złóż życzenia w dowolnej formie – ten gest spowoduje, że jego dzień będzie szczęśliwy i radosny.

            Skorzystaj też z porady Lokatki i podaruj mu swój czas, bo przecież wspólne aktywności są najbardziej wartościoweJ

          • Pierwszy dzień lata

          • Pierwszy dzień lata, czyli przesilenie letnie i najdłuższy dzień w roku. Lato trwać będzie przez trzy kolejne miesiące (do 23 września).

            Najbardziej znaną tradycją związaną z tym dniem jest Noc Kupały. Podczas najkrótszej nocy w roku, rozpalano ogniska,  przy których bawiono się i wróżono do świtu. Dziewczęta rzucały wianki w nurt rzeki, aby sprawdzić czy w ciągu najbliższego roku wezmą ślub, a wszystko zależało od tego czy wianek wyłowi kawaler:)

             

          • Pożegnanie absolwentów

          • W trakcie uroczystego apelu uczniowie klasy VIII pożegnali szkołę. Nie zabrakło chwil wzruszeń i słów podziękowań dla nauczycieli i rodziców.

            19 czerwca 2019r. otrzymają świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a we wrześniu czeka ich nauka w szkołach średnich. Myślę, że zapamiętają naszą szkołę jako wyjątkowe miejsce, w którym zawsze można liczyć na pomoc nauczycieli i dyrekcji.

             

          • Nagroda w konkursie „Świadoma reakcja – dobra relacja”

          • W konkursie międzyszkolnym promującym wiedzę w zakresie zapobiegania problemu przemocy pt. „Świadoma reakcja – dobra relacja” uczniowie klasy V zajęli I miejsce i otrzymali nagrodę pieniężną.

            Rap o przemocy w wykonaniu naszych uczniów można obejrzeć: OBEJRZYJ

          • Bezpieczne wakacje

          • Naszą szkołę odwiedziła  mł. asp. Marcelina Radzikowska z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. W czasie spotkania z uczniami opowiedziała o niebezpieczeństwach, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież w czasie prac polowych, o skutkach jazdy na rowerze bez kasku oraz w sposób niezgodny z przeznaczeniem roweru. Przestrzegała przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, podkreślała, aby wybierać się nad wodę zawsze z opiekunem  i w miejsca do tego przeznaczone. Ważnym elementem rozmowy był temat poruszania się po drodze, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Informowała o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Ponadto przedstawiła zasady bezpieczeństwa w czasie kontaktów z nieznajomymi, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz w czasie rozmów przez telefon komórkowy czy na portalach społecznościowych. Pamiętajmy, że każdego z nas tak samo obowiązują zasady bezpieczeństwa.

            Zaprosiła uczniów do udziału w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK” i konkursie fotograficznym „Mój pies i woda – bezpieczna przygoda”

          • Z wizytą w banku

          • Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą wybrali się z wizytą do Oddziału Banku PKO BP w Lidzbarku Warmińskim. Powitani przez dyrektora p. Marcina Tumosza  i p. kierownik Agnieszkę Jastrzębską zostali zapoznani z historią banku (w związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą działalności banku PKO BP) i tutejszej placówki. Wzięli także udział w konkursie, w którym wygrywali nagrody. Młodzież miała możliwość zobaczyć jak odbywa się obsługa klientów, co dzieje się w dziale kredytów oraz jak wyglądają drzwi skarbca. Na zakończenie wizyty zostali obdarowani gadżetami banku PKO BP.

            Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi i pracownikom banku za ciekawą lekcję przedsiębiorczości.

          • Nagrody w konkursie plastycznym KRUS „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

          • Dotarły do nas nagrody wraz z podziękowaniem za udział w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

          • ZDROWE WAKACJE 2019

          • Dziś w naszej szkole gościliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Lidzbark Warmiński, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne nt. „Zdrowych wakacji 2019”. W trakcie zajęć omówione zostały zagadnienia dotyczące zdrowia podczas wypoczynku, higieny osobistej, zatruć pokarmowych i bezpieczeństwa w lesie (zatrucie grzybami, ukąszenia przez żmije, kleszcze i wścieklizna zwierząt). Każdy uczestnik otrzymał ulotki i foldery na tematy poruszane w trakcie zajęć.

          • BRAWO TOSIA I MICHAŁ !

          • W Korszach odbył się IV Otwarty Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Burmistrza Korsz, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii kadetki mł. 2008 – 2009 srebrny medal wywalczyła Antonina ucz. klasy IV, a w kategorii młodzików  brązowy medal  wywalczył Michał ucz. klasy VIII.

          • WYCIECZKA DO MALBORKA

          • 10 czerwca 2019r. uczniowie i wychowawcy klas I – IV wyruszyli do Malborka, gdzie zwiedzili gotycki zamek – jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Poznali historię zamku opowiedzianą przez przewodnika i obejrzeli m.in. Zamek Wysoki, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze. Ponadto dowiedzieli się, że w 1997r. zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza! 

            Kolejnym przystankiem na trasie wycieczki był Dinopark, gdzie czekała nas dawka przygód i emocji. Park ruchomych dinozaurów i smoków, park linowy, mini zoo to jedynie część atrakcji, które można tu spotkać.

          • GRY PLANSZOWE Z SKO cd.

          • Zaprojektowane i wykonane przez uczniów gry planszowe zostały przetestowane i okazało się, że z jednej strony pozwalają sprawdzić wiedzę na temat bankowości i ekonomii, a z drugiej - pozwalają zapamiętać wiele nowych informacji.

            Gry zostaną przekazane do szkolnej świetlicy, aby dostęp do nich mieli wszyscy fani planszówek.

          • RYCINY SZYMONA KOBYLIŃSKIEGO 

          • do powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” w lidzbarskiej Oranżerii Kultury

            Uczniowie klas IV i V odwiedzili wystawę  rycin Szymona Kobylińskiego.

            Wystawa przygotowana została wspólnie  z wnuczką Artysty – Verą Kobylińską, która opowiedziała o swoim dziadku, jego pracy i pasji twórczej.

            Na wystawie znalazły się ryciny, szkicowniki, dokumentacja rysunkowa, fotograficzna i prasowa. Nie zabrakło archiwalnych zdjęć Szymona Kobylińskiego i Jego osobistych pamiątek

          • OBCHODY DNIA DZIECKA

          • W ramach Gminnego Pikniku Rodzinnego wszystkie dzieci korzystały z darmowych atrakcji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie: zjeżdżalnię, bramkę celnościową, cukrową watę, ognisko z kiełbaskami, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane czy autoportret. Ponadto na scenie prezentowali się uczniowie szkół z terenu Gminy Lidzbark Warmiński, zespoły taneczne oraz dzieci z GOKiS-u.

            Obecnym na pikniku towarzyszył duży Kot, z którym można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt strażacki, sprzęt wojskowy oraz samochód policyjny.

          • UCZNIOWIE KLAS 0-III W LIDZBARSKIM DOMU KULTURY

          • Nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili Lidzbarski Dom Kultury, gdzie mieli okazję obejrzeć bardzo taneczną i bardzo kolorową sztukę teatralną pt. BAJKA O KOLORACH, czyli BAJKA W KTÓREJ NIE MA SMOKA.

            Ta nowatorska bajka, w wykonaniu Teatru Fabryki Kultury, to zabawa teatrem, animacjami filmowymi oraz projekcjami. 

             

            Bajka opowiada o zagrożeniu w Świecie Kolorów. Zły Król - Jajo Smażone Patelnia Trzeci ukradł wszystkie barwy. Oprócz kolorów nieba i zielonej trawy z powierzchni ziemi zniknął kolor czerwony, fioletowy a także seledynowy. Dwójka bohaterów z Białego Królestwa postanowiła ratować sytuację. Spotyka ich wiele niesamowitych przygód. Jakich? Nie będę zdradzać. Trzeba koniecznie wybrać się na tę sztukę i zobaczyć, co wydarzyło się dalej:)

          • GMINNY FESTYN RODZINNY

          • Jak co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pilniku odbędzie się Gminny Festyn Rodzinny. Wydarzenie związane jest również z obchodami XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny.

             

          • KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW KLAS I-III. 

          • "RYMOWANKA - ZACHĘCANKA"

            Konkurs promuje „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020r. i ideę używania elementów odblaskowych.

            Przystępując do konkursu musisz wiedzieć, że:

            • konkurs trwa do 12 lipca br.
            • ma zachęcać jak największą liczbę pieszych do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg;
            • polega na ułożeniu czterowersowej rymowanki zachęcającej do używania elementów odblaskowych;
            • prace (rymowanki) należy przesłać na adres właściwej komendy wojewódzkiej Policji / Komendy Stołecznej Policji, z dopiskiem "Konkurs na rymowankę";
            • przystąpić do konkursu może każda szkoła, która zgłosi prace wykonane przez uczniów klas I - III szkół podstawowych znajdujących się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
            • rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 sierpnia 2019 r., a 1 października 2019 r. odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom.
          • Z OKAZJI DNIA DZIECKA ...

          • TEMATEM PRZEWODNIM CZERWCA JEST ...

          • UWIERZ W SWOJE UMIEJĘTNOŚCI KULINARNE

          • Pod takim hasłem odbył się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim konkurs, dla młodzieży ze szkół podstawowych, który poprzedzały warsztaty kulinarne. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pierogów ze szpinakiem.  

            Uczennice naszej szkoły otrzymały w tym konkursie wyróżnienie.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ SOKU

          • 30 maja - Światowy Dzień Soku. Co prawda dietetycy zalecają wypicie codziennie 2 litrów wody, ale pamiętajmy, że warzywa i owoce to w ponad 80% woda. Warto więc czystą wodę zastąpić sokami. Jak je przygotować? Przeczytaj wpis Lokatki „Witaminy w szklance”.

            Pamiętaj sok przygotowany w domu, na bieżąco, nie traci witamin i wartości odżywczych. Ze względu na zawartość witamin soki mają ogromne znaczenie dla zdrowia całego  organizmu. Mają również wpływ na nasz wygląd i cerę.

          •                            III WOJEWÓDZKI KONKURS EKONOMICZNY                              "MOJA FIRMA, MOJA PRZYSZŁOŚĆ"

          •  

             

            Bierzemy udział w konkursie ekonomicznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Ziętary-Malewskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dywitach, Wydział Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie, Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie i Gminę Dywity. Konkurs składa się z czterech etapów.

            Etap szkolny to test, który obejmował podstawowe zagadnienia z ekonomii i przedsiębiorczości. 

            Kolejny etap to udział nauczycieli i uczniów w warsztatach,  których przedmiotem był projekt pomysłu na firmę.

            W trzecim etapie, wykorzystując założenia omówione podczas warsztatów, uczniowie przygotowują projekt biznesowy, który obejmuje m.in. środki własne na rozpoczęcie działalności i/lub środki uzyskane w oparciu o projektowany kredyt z banku. Można również wziąć pod uwagę pozyskanie środków z innych źródeł np. funduszy Unii Europejskiej.

             

            Projekty biznesowe analizuje i ocenia komisja wojewódzka i wyłania 10-12 najlepszych drużyn, które wezmą udział w finale wojewódzkim. Finał konkursu odbędzie się 6 czerwca 2019r. w salach dydaktycznych Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie.

            Trzymamy kciuki za projekt biznesowy Karoliny i Roksany!

          • WSZYSTKIM MAMOM W DNIU ICH ŚWIĘTA ...

          • …uśmiechu każdego dnia, zdrowia i pogody ducha, cierpliwości i jak najwięcej powodów do radości ze swoich pociech.

          • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKOPLANETA - wyniki.

          • W kategorii Maluch wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymała Ola z klasy IV i Paweł z klasy III, a w kategorii Młodzik Dominika z klasy V. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie.

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W III WARMIŃSKIM BIEGU PRZEŁAJOWYM

          • W biegu, na różnych dystansach,  uczestniczyło 160 uczniów ze szkół gminy Lidzbark Warmiński. Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami  fair play, a głównym przeciwnikiem w zmaganiach sportowych był zimny i silny wiatr. Wszyscy zawodnicy, dopingowani  przez kibiców i organizatorów, ukończyli biegi i otrzymali pamiątkowe medale

             

             

            W klasyfikacji drużynowej szkoła zajęła III miejsce. Wszystkim składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

          • WYRÓŻNIENIA W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY 2019

          • W tym roku szkolnym wyróżnienia otrzymało dwoje uczniów:

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

          • XI TARGI EDUKACJI I PRACY W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

          • Uczniowie klasy VIII wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji, których organizatorem był Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Była to doskonała okazja, aby poznać oferty  szkół ponadgimnazjalnych powiatu lidzbarskiego oraz  instytucji szkoleniowych.

            Można było także skorzystać z porad doradców zawodowych i konsultacji z doradcami klientów i specjalistami US, ZUS czy PIP.

          • Trzymaj formę !

          • Bierzemy udział w programie „Trzymaj Formę!”, w którym propaguje się zdrowy styl życia o dwukierunkowym podejściu: zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

            Organizatorzy programu przygotowali bardzo ciekawą broszurę dla młodzieży, która zawiera informacje dotyczące aktywności fizycznej, zbilansowanej  diety oraz niemarnowania żywności dostępną pod adresem: Trzymaj formę ! 

          • Jak nie marnować żywności ?

          • Każdemu z nas zdarzyło się wyrzuć zepsutą żywność z różnych powodów. Podstawą niemarnowania żywności jest umiejętne gospodarowanie i właściwa organizacja. Prawidłowa dbałość o żywność pozwala ograniczyć ilość wyrzucanego jedzenia oraz zmniejszyć straty wartości odżywczej produktów czy potraw. Stosowanie prostych zasad na co dzień ograniczy niemarnowanie żywności:

            1. Przed wyjściem do sklepu przygotuj listę zakupów – kupisz wówczas tylko to co jest niezbędne.

             

             

                  2. Czytaj etykiety – będziesz m. in. wiedział jaki jest skład, termin przydatności do spożycia czy        trwałości.

                 3. Utrzymuj porządek w szafkach i lodówce – pamiętaj o zasadzie „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”

             

                4.Wybierając żywność zwracaj uwagę na jej jakość i sposób przechowywania – niska temperatura  ułatwia utrzymanie świeżości, spowalnia wzrost mikroorganizmów i nie zmienia właściwości żywności.

              

             

          • Odżywiaj się zdrowo !

          • Zdrowe odżywianie to dostarczenie w odpowiednim czasie odpowiedniej ilości i jakości składników pokarmowych tj. białek, tłuszczy, witamin i składników mineralnych niezbędnych do rozwoju i funkcjonowania organizmu.

            Uczniowie klasy VI dyskutowali  o zdrowym odżywianiu i zastanawiali się, które produkty powinny znaleźć się w codziennej diecie.  Korzystając z tabeli kaloryczności produktów podejmowali również próbę ułożenia jednodniowego jadłospisu dla osób w przedziale wiekowym 11 – 13 lat. Efektem końcowym ich rozmów są plakaty, z których powstanie gazetka dotycząca zdrowego odżywiania.

             

          • Jesteś tym, co jesz !

          • Każdy z nas powinien się zdrowo odżywiać, ale nie każdy wie jak należy to zrobić. Poznaj zasady zdrowego odżywiania, a będziesz cieszyć się świetnym stanem zdrowia! Nie istnieje produkt, który zawiera wszystkie potrzebne dla organizmu składniki pokarmowe, stąd konieczność spożywania różnorodnych produktów i we właściwych proporcjach. Koniecznie zapoznaj się z publikacją „Apetyt na zdrowie – czyli o zasadach prawidłowego odżywiania, świadomym kupowaniu i niemarnowaniu żywności”

            Przestrzeganie zasad zawartych w publikacji wpłynie na lepsze zdrowie i świetne samopoczucie.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          •  

            Święto obchodzone na pamiątkę uchwalenia pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie w  1791 roku.

          •                         2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

          • Święto Flagi zostało wprowadzone 20 lutego 2004r. i stanowi rodzaj hołdu dla jednego z najważniejszych symboli narodowych.

             

            W tym dniu organizowane są manifestacje patriotyczne, pikniki i koncerty, których głównym tematem jest polska flaga narodowa.

          • Pozdrowienia ...

          •  … korzystając z okazji chwilowego pobytu w pełnym atrakcji Świnoujściu przesyłam pozdrowienia wszystkim blogowiczom:)

             

          • ŚWIĘTO PRACY ...

          • … popularnie zwany 1Maja, to święto wprowadzone w 1889 roku przez II Międzynarodówkę w celu upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago. 

            Pełna nazwa Święta Pracy brzmi: Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, w Ameryce nosi nazwę: Labour Day.

          • MAJOWE ZADANIA TO ...

          • INTERNETOWA REWOLUCJA W SKO

          • 23 kwietnia 2012r. PKO Bank Polski udostępnił uczniom, szkołom i radom rodziców elektroniczne konta. Uruchomiono został pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci - była to cyfrowa kontynuacja Szkolnej Kasy Oszczędności.

            Chcesz dowiedzieć się więcej? Zachęcam do lektury : Internetowa rewolucja w SKO

          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

          • Święto promuje czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

            Tegoroczna edycja Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich  będzie celebrować literaturę i czytanie, koncentrując się na znaczeniu wzmacniania i ochrony języków rdzennych.

          • DZIEŃ ZIEMI

          • Dzień Ziemi jest obchodzony na całym świecie już prawie od pięćdziesięciu lat, data obchodów jest zawsze taka sama czyli 22 kwietnia. W każdym roku Dzień Ziemi ma swoje wyjątkowe hasło, które związane jest  z ochroną przyrody i proekologicznymi postawami. W tym roku hasło przewodnie to ochrona zagrożonych gatunków.

            Każdy z nas powinien pokazać,  że nasze miejsce życia zasługuje na lepsze traktowanie!

          • ŚWIĘTA WIELKANOCNE

          • Zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła i radości

            Świąt Wielkanocnych!

          • "KOCHAM ŚPIEWAĆ POLSKIE PIOSENKI"

          • Organizatorem konkursu „Kocham śpiewać polskie piosenki” jest Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”. Główną nagrodą jest  udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Piosenkobranie w Opolu. Gminne eliminacje do konkursu odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, a jury oceniało dobór repertuaru odpowiedni do wieku, możliwości wokalne dzieci, muzykalność, interpretację treści piosenki oraz ogólny wyraz artystyczny.  Serdecznie gratulujemy Oli - uczennicy klasy IV, która w swojej kategorii zajęła II miejsce.

          • CHROŃMY ŚRODOWISKO KAŻDEGO DNIA !

          • Pamiętaj o poradzie Lokatki: własnoręcznie wykonana torba na zakupy zmniejsza wytwarzanie śmieci.

            Bądź świadomym konsumentem: czytaj etykiety i zwracaj uwagę na symbole umieszczone na produktach.

            Książki, gry czy zabawki jeśli nie są już potrzebne to pomyśl o innych, być może jest ktoś komu się mogą przydać.

          • CZY WIESZ JAK OGRANICZYĆ PRODUKCJĘ ŚMIECI?

          • Lokatka zachęca do uszycia woreczków z firanki, które sprawdzą się zakupie produktów na wagę. Będzie to własna, wielorazowa torba na zakupy, a przy okazji wielka ulga dla środowiska:)

            Sprawdź jak to zrobić: kreatywnie z LOKATKĄ

          • EKOLOGICZNE SKARBONKI

          • Musicie wiedzieć, że ekologia jest bardzo ważna. Na co dzień staramy się, wszędzie gdzie to możliwe, ograniczać produkcję śmieci. Jeżeli z odpadów tworzymy dekoracyjne i praktyczne przedmioty, to mówimy o drugim życiu śmieci. Tak powstawały ekologiczne skarbonki, do wykonania których potrzebujemy np. plastikowe butelki, klej, bibułę, kolorowe farby i gotowe!

          • TEMATEM PRZEWODNIM W KWIETNIU JEST...

          • EKOLOGIA

            Są sposoby na bycie  „eko” i oszczędzanie jednocześnie. Tych kilka sposobów na codzienne oszczędności i praktyczną ekologię znajdziecie w PRZEWODNIKU DLA DZIECI I RODZICÓW

          • PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA W OLSZTYŃSKIM TEATRZE LALEK

          • Uczniowie odwiedzili Olsztyński Teatr Lalek gdzie obejrzeli perską baśń "Przygody Sindbada Żeglarza".

            Każda przygoda Sindbada Żeglarza prowadzi w najdziwniejsze miejsca na Ziemi obfitując przy tym w niesamowite spotkania, nie wszystkie przyjazne i bezpieczne dla bohatera. Niektóre perypetie Sindbada są zabawne, inne trochę straszne, ale za to wszystkie niesamowicie oryginalne. Wspaniale było poczuć orientalny klimat i podążać za bohaterem do baśniowej krainy.

          • EDUKACJA FINANSOWA CZYLI PLANUJEMY DOMOWE FINANSE

          • Uczniowie klasy VI zastanawiali się nad zasadami tworzenia budżetu gospodarstwa domowego oraz jak dobrze gospodarować własnymi pieniędzmi. Pracując w grupach tworzyli plan finansowy czyli określali wszystkie możliwe dochody oraz wydatki. 

            Wszystkie propozycje zapisaliśmy na tablicy, aby wspólnie przeanalizować konsekwencje występowania różnic między przewidywanymi wydatkami a dochodami  oraz omówić sposoby równoważenia budżetu.

            Na zakończenie lekcji doszli do wniosku, że bardzo ważną rzeczą jest umiejętność planowania, zarządzania i kontrolowania finansów.

          • GMINNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

          • 27 marca 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.   W konkursie wzięło udział 17 uczniów z terenu gminy Lidzbark Warmiński.  Konkurs odbywał się w II kategoriach wiekowych: I grupa: klasy I-VI oraz II grupa: klasy VII – VIII i III klasa gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim  mł. kpt. Przemysław Łatacz.

            Uczennice klasy VIII Roksana i Karolina zajęły w swojej kategorii II i III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki.

            5 kwietnia br. o godz. 10.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się etap powiatowy (kwalifikacje do tej fazy Turnieju uzyskują dwa pierwsze miejsca z każdej grupy wiekowej). Roksanie życzymy powodzenia w kolejnym etapie:)

          • EDUKACJA EKONOMICZNA CZYLI PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I ZARZĄDZANIE

          • Dzień Przedsiębiorczości był doskonałą okazją, aby uczniowie klasy VII w ramach zajęć  doradztwa zawodowego poznali główne zagadnienia związane z przedsiębiorczością.  Zastanawiali się jakie cechy powinna posiadać osoba przedsiębiorcza. Przygotowali prezentację związaną z przedsiębiorczością, inwestowaniem i oszczędzaniem.

            Wiadomości, które sobie przyswoili z pewnością wykorzystają w III Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym pt. „MOJA FIRMA, MOJA PRZYSZŁOŚĆ”

            Pierwszaki obchody Dnia Przedsiębiorczości zaczęli od oglądania filmu „Finansiaki”, który przedstawiał długą drogę prowadzącą do tego, jak zostać przedsiębiorcą.  Później bawili się w kalambury i rozpoznawali zawody.

            Z kolei klasa IV wykonała mapę oszczędzania, której przygotowanie nadzorowała obecna w naszej szkole Paulina - uczennica ZSZ im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim -   odbywająca jednodniową praktykę w ramach Dnia Przedsiębiorczości.

             

             

             

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          • Pierwszy dzień wiosny astronomicznej i kalendarzowej nie zawsze przypada w tym samym terminie. Związane jest to z ruchem słońca. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się zawsze w momencie równonocy wiosennej czyli przesilenia wiosennego i w tym roku  rozpoczęła się 20 marca. Wiosna kalendarzowa wypada 21 marca i niektórzy  uczniowie postanawiają zrobić sobie dzień wolny od lekcji czyli „wagary”. W naszej szkole organizowane są luźniejsze lekcje, gry i zabawy czy okoliczne wyjazdy. W tym roku postanowiliśmy spędzić ten dzień aktywnie i wybraliśmy się do Term Warmińskich. Bogata oferta ośrodka zapewniła uczniom wiele atrakcji, a przede wszystkim ruch i wodną zabawę.

             

          • MIĘDZYNARODOWY  KONKURS  MATEMATYCZNY  KANGUR

          • Po raz kolejny uczniowie wzięli udział w konkursie „Kangur Matematyczny”

            75 minut – tyle czasu potrzebowali uczniowie, aby rozwiązać zadania w kategorii Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.

            Na wyniki poczekamy do maja br.

          • EDUKACJA FINANSOWA CZYLI PŁATNOŚCI PRZEZ INTERNET

          • Celem dzisiejszej lekcji było poznanie:

            1. zasad obsługi konta internetowego ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo w Internecie;
            2.  operacji jakie może wykonywać posiadacz konta;
            3. poznanie mechanizmu przelewu.

            Uczniowie wykorzystując stronę demo oraz korzystając z własnych kont internetowych podzielili się spostrzeżeniami na temat „Jak obsługiwać rachunek bankowy przez Internet?”. W dalszej części lekcji uczniowie pracowali w grupach nad ćwiczeniem „Co to jest przelew, czy przelewamy z pełnego w próżne?”

            Wykorzystano materiały dostępne na stronie: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/dla-dzieci/sko-szkolne-kasy-oszczednosci/#materialy-dydaktyczne

          • WYJAZD DO KINA HELIOS

          • W ramach 12. Edycji projektu Kultura Dostępna w Kinach repertuar kina Helios 14 marca 2019r. polecał film „303. Bitwa o Anglię”.

             

             

            Uczniowie klasy VII i VIII postanowili sprawdzić, jak została przedstawiona historia Dywizjonu 303.

          • PLANETA 11

          • Uczniowie z wizytą w multimedialnej bibliotece w Olsztynie. Dlaczego Planeta? Bo mieści się w tym samym budynku co planetarium. A dlaczego 11? Bo jest jedenastą filią Miejskiej Biblioteki Publicznej.

            Biblioteka została otwarta w 2004r. w ramach projektu „Biblioteki dla Młodych Klientów” czyli biblioteki jako placówki multimedialnej, dostosowanej do potrzeb młodych czytelników. Można tu wypożyczyć książki, filmy, muzykę, gry na konsole, skorzystać z Internetu czy spotkać się ze znajomymi i porozmawiać. Planeta 11 organizuje szereg imprez m.in. kawiarenki językowe, bieg z książką „Zaczytani-Zabiegani”, Planetarny Klub Filmowy, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty. Wnętrze Planety 11 jest nowoczesne i przestronne, co pokazuje, że jest to biblioteka inna niż wszystkie.

          • NAGRODY DOTARŁY

          • Dziękujemy Komisji Konkursowej  za wyróżnienie  prac naszych uczniów w konkursie  "Karta do bankomatu na 100 - lecie PKO BP" organizowanym przez SKO Natolin.

          • OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA "DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ"

          • Projekt „Dobrze Cię widzieć” jest finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości. W ramach działalności edukacyjnej na potrzeby kampanii powstały scenariusze lekcji  z zakresu bezpieczeństwa na drodze i uważności na innych, spot oraz filmy animowane wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.

            W ramach ogólnopolskiej kampanii dotarły do nas kamizelki odblaskowe dla wszystkich uczniów klas I – VIII. Więcej informacji na stronie https://www.dobrzeciewidziec.org/

          • Z OKAZJI DNIA KOBIET...

          • wszystkim kobietom, tym dużym i tym małym życzymy spełnienia marzeń, dużo szczęścia i uśmiechu.

          • W SZKOLNEJ DRUŻYNIE SKO WITAMY...

          • Pawła z klasy III, który odebrał dane dostępowe do internetowego konta.

            Życzymy powodzenia i wytrwałości w oszczędzaniu:)

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu EKO PLANETA. Test dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska, zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników. Test konkursowy składał się z 30 pytań zamkniętych i   jednego otwartego. Konkurs w tym roku przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: Maluch (kl. III – IV), Młodzik (kl. V – VI) i Adept (kl. VII – VIII). W konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas III - VIII.

          • PSZCZÓŁKA POLA ODKRYWA SEKRETY ULA !

          • Wyjątkowe edukacyjne show dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej! Wciągająca lekcja: bawi, uczy i zachwyca niesamowitą animacją.

            Uczniowie klas I – III odwiedzili multikino w Olsztynie, a tam czekała na nich pszczółka Pola, która odkryła przed nimi sekrety ula.

            Dzieci stały się aktywnymi uczestnikami medialnego doświadczenia. Połączenie najnowszej technologii z nauką przez zabawę  pozwoliło w naturalny sposób przyswoić wiedzę i dodatkowo wywołać pozytywne emocje.

          • BEZPIECZNY INTERNET - QUIZ

          •        Hasłem przewodnim w lutym było cyberbezpieczeństwo. Podejmowaliśmy różnego rodzaju zadania związane z bezpieczeństwem w sieci. 

            Sprawdź swoją wiedzę rozwiązując quiz: Bezpieczny Internet

          • BEZPIECZNY  INTERNET

          • Uczniowie klasy III na zajęciach  komputerowych przypominali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, pogłębiali informacje o dobrych i złych stronach Internetu, poznali sposoby reagowania na niebezpieczeństwa internetowe, szukali rozwiązań w przypadku zetknięcia się z zagrożeniem w sieci. Wszystko to było możliwe dzięki platformie edukacyjnej https://sieciaki.pl/

          • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

          • Czy wiesz, że Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego? Jest to ważna data dla miłośników i posiadaczy tych pięknych futrzaków. Święto obchodzone jest po to, aby podkreślić znaczenie kota w życiu człowieka oraz by pomóc kotom wolno żyjącym i podopiecznym schronisk dla kotów.

            Koty to indywidualiści z wieloma tajemnicami, które lubią chodzić własnymi drogami. Pomimo tego, że pochodzą z rodziny ssaków drapieżnych, to spora jej część należy do naszej, domowej rodziny.

            Naszą szkołę odwiedza zaprzyjaźniony kot, który lubi spędzać przerwy z uczniami i bardzo często „dobija się” do drzwi.

             

          • Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Karta do bankomatu na 100-lecie PKO BP organizowanym przez SKO Natolin

          •  

          • WALENTYNKOWY KIERMASZ CIAST

          • Z inicjatywy Rady Rodziców odbył się w szkole  kolejny kiermasz ciast, tym razem walentynkowy. Wiele osób o dobrych sercach zaangażowało się w przygotowanie pysznych wypieków.  Kiermasz był przedsięwzięciem charytatywnym, a dochód został przekazany dla potrzebującego chłopca.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali  kiermasz oraz wsparli go finansowo.

          • POCZTA WALENTYNKOWA

          • 14 lutego to wyjątkowy dzień, to czas wyznawania miłości, sympatii oraz przyjaźni. Stałym elementem święta zakochanych jest wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych kartek – najczęściej w kształcie czerwonego serca      z wierszem. Nasi uczniowie również pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Pięknie ozdobiona skrzynka od kilku dni czekała na kartki – walentynki.

            Dzisiaj korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a następnie kartki od tajemniczych wielbicieli trafiły do rąk adresatów. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem, a  obdarowanym przyniosła dużo radości         i uśmiechu.

          • BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - WYSTAWA PLAKATÓW

          • Przygotowane przez uczniów  plakaty związane z zagrożeniami i bezpieczeństwem w sieci można obejrzeć na świetlicy szkolnej  

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY

          • Uczniowie z klas VII i VIII przygotowują się do udziału w konkursie fizycznym „Lwiątko”.

            Zapisy do udziału w konkursie trwają do 14 lutego br. Więcej informacji na stronie: https://lwiatko.org/ 


          • Bezpieczne zachowanie w sieci.

          • Codziennie korzystamy z technologii informacyjno-komunikacyjnej jednak nie zawsze mamy świadomość niebezpieczeństw związanych z ich niewłaściwym wykorzystaniem. Uczniowie klasy II zgłębiali swoją wiedzę dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z zasobów  Internetu, reagowania na przejawy cyberprzemocy i zachowania się w sytuacji zetknięcia się z zagrożeniem w sieci. 

            Odwiedzili stronę https://sieciaki.pl/, przypomnieli zasady bezpieczeństwa w sieci, obejrzeli film o cyberprzemocy oraz zastanawiali się nad zakończeniem historii ukazanej w komiksie „Znajoma z sieci”.

             

            Ponadto w grupach wykonali plakaty związane z cyberprzestrzenią.

            Były to bardzo pouczające zajęcia, które pozwolą dzieciom lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

          • Z rodzicami o cyberbezpieczeństwie.

          • Na co dzień każde dziecko korzysta z tabletu, smartfona czy komputera z dostępem do Internetu. Czy robi to bezpiecznie i z rozwagą? Czy wybiera w sieci treści wartościowe i rozwijające? To tylko niektóre z pytań jakie padły na spotkaniu z rodzicami. Mówiono o zasadach bezpiecznego wykorzystania sieci internetowej oraz jak rodzice mogą pomóc dzieciom dbać o bezpieczeństwo w sieci. Każdy z uczestników spotkania otrzymał ulotkę informacyjną Fundacji Orange „Bezpiecznie tu i tam”

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Główne cele DBI to:

            • propagowanie i inicjowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych,
            • zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online rodziców, nauczycieli i wychowawców,
            • promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.

            Tegoroczna edycja DBI zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

            Dziś otrzymaliśmy pakiet edukacyjny od Saferinternet, który zostanie wykorzystany w tym miesiącu przez poszczególne klasy do promowania pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

            W czasie przerw uczniowie zapoznawali się z treścią ulotki: Porady na piątkę „Jak radzić sobie z cyberprzemocą” dostępnej na stronie  https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html, na zajęciach świetlicowych oglądali filmy i pracowali nad plakatami związanymi z tegorocznym hasłem DBI.

             

          • Prace konkursowe wysłane.

          • Skorzystaliśmy z zaproszenia PSP Natolin do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Karta do bankomatu na 100-lecie PKO Banku Polskiego”  i wykonaliśmy kilka  prac, które dziś zostały wysłane do OrganizatorówJ

          • Wyjazd do Olsztyna.

          • Wybraliśmy się do Galerii Warmińskiej w Olsztynie, gdzie nie tylko można sobie coś kupić, ale również atrakcyjnie spędzić czas wolny. W multikinie obejrzeliśmy niezwykle wzruszającą, pełną humoru i przygód opowieść o przyjaźni człowieka i ptaka czyli film „Chłopiec z burzy”. Później zawitaliśmy do Warmiolandii - sali zabaw, której misją jest edukacja przez zabawę.

          • Bezpieczne ferie zimowe.

          • Od 21 stycznia do 3 lutego trwać będą ferie zimowe. To czas, kiedy wielu z nas wyjedzie na zimowiska czy obozy. Wielu też zostanie w domu, co nie wyklucza aktywnego spędzania czasu wolnego. W dniu dzisiejszym z dziećmi spotkała się mł. asp. Marcelina Radzikowska, która przypomniała o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radziła  jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie. Ostrzegała przed wchodzeniem na zamarznięte akweny. Ważnym elementem spotkania był także temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach oraz elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Podczas spotkania z uczniami starszymi poruszyła również temat ceberprzemocy.

            Życzymy radosnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!

          • Dzień Babci i Dziadka.

          • Wymyśliły wesołe nutki piosenkę dla babci i dziadka. Miś ją zagra na bębenku, a Pajacyk na kołatkach …

            21 i 22 stycznia to ważne daty, bo w tych dniach obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka.

            Zgrabne ręce dzieci zrobiły drobne prezenty i laurki, do których dołączyły życzenia dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.

            Chociaż Babcia i Dziadek mają lat wiele, to jednak najlepsi nasi przyjaciele!

          • Urodziny szkolnych blogów.

          • Już w niedzielę będziemy obchodzili  8 urodziny Szkolnych Blogów. Lokatka przybliża bardzo ciekawe statystyki na Blogu SKO:

            Z tej okazji składamy gratulacje dla wszystkich blogowiczów i Lokatki!

             

          • Pieniądz - od czasów teraźniejszych do dnia dzisiejszego.

          • Uczniowie klasy VI rozmawiali o historii powstania i przekształcania się pieniądza na przestrzeni dziejów. Następnie uwagę skupili na polskich banknotach, a przede wszystkim na ich zabezpieczeniach.

            Okazało się, że zabezpieczenia znajdują się w różnych miejscach banknotu i można je wykryć używając innych narzędzi. Swoje wiadomości sprawdzili w grze „Strażnik banknotów”, dostępnej na stronie https://www.nbportal.pl/_games/gra4_web_201704025/index.html Gra była bardzo wciągająca i pouczająca pomimo, że nie wszystkim udało się za pierwszym razem dotrzeć do rundy finałowej.

          • Porozmawiajmy o ...

          • Uczniowie kasy II rozwiązali rebus, którego hasło było tematem spotkania z  opiekunem SKO.

             

            W trakcie rozmowy dzieci dowiedziały się, że pieniądzem może być wszystko, cokolwiek ludzie zaakceptują w tej roli. Nie zawsze pieniądzem były banknoty i monety – jak obecnie. Rolę pieniądza pełniły różne rzeczy np. sól, herbata, muszelki, zwierzęta, bursztyn, różne metale, paciorki czy kość słoniowa. Współcześnie coraz częściej mamy do czynienia z pieniądzem, którego nie widzimy – tak się dzieje, gdy płacimy na przykład kartą. W dalszej części spotkania uczniowie przystąpili do rozwiązania krzyżówki. Po jej rozwiązaniu otrzymali hasło – nazwę pieniądza, którym posługujemy się w naszym kraju. Polski pieniądz nazywa się złoty polski, a nie jak powszechnie i potocznie się mówi: złotówka (złotówka to jest moneta o wartości 1 zł).

              

             

             Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał wyklejankę cyferkowo – literową.

             

            W takcie zajęć wykorzystano materiały z Przewodnika po finansach dla nauczyciela.

          • Witaj w serwisie SKO

          • Uczniowie, którzy od niedawna posiadają swoje internetowe konta uczyli się jak korzystać z  serwisu SKO.

          • Poznaj historię pieniądza

          • Skąd się wzięły pieniądze?  Czy pieniądze są nam potrzebne? Używamy ich na co dzień, ale coraz częściej słyszymy o transakcji bezgotówkowej i pieniądzu elektronicznym. Jaką rolę odgrywają w naszym życiu? To tylko niektóre zagadnienia jakie uczniowie klasy V poruszali na spotkaniu z opiekunem SKO. Po dyskusji prezentacja multimedialna przybliżyła historię pieniądza, jego cechy i funkcje.

            Rozwiązane krzyżówki i ułożone puzzle były dobrym sprawdzianem wiedzy na temat pieniądza.

            W takcie zajęć wykorzystano materiały z Przewodnika po finansach dla nauczyciela.

          • Zobacz ile zebraliśmy.

          • Wolontariusze z naszej szkoły po raz pierwszy kwestowali  na rzecz WOŚP i udało im się zebrać kwotę 926 zł. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński podziękował za pomoc w 27. Finale WOŚP.

          • Ogólnopolski konkurs plastyczny na 100-lecie PKO Banku Polskiego

          • Korzystając z zaproszenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w  Natolinie oraz PKO Banku Polskiego O/2 w Radomiu uczniowie klasy VI rozpoczęli prace nad projektem karty do bankomatu.

          • Przygodę z oszczędzaniem czas zacząć.

          • Do grona szkolnej drużyny SKO dołączyli uczniowie klasy II: Zuzanna, Wiktoria, Tomasz i Artur. Zakładając internetowe konta z pewnością mają swoje plany związane z oszczędzaniem.

             

             

          • Finał WOŚP

          • Przed nami 27. Finał WOŚP, którego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W niedzielę 13 stycznia zapraszamy do wspólnej zbiórki pieniędzy. Kwestować będą uczniowie naszej szkoły – zarejestrowani jako wolontariusze WOŚP.

            Wystarczy wrzucić najmniejszą choćby kwotę do skarbonki jednego z wolontariuszy, których spotkamy na terenie miejscowości należących do obwodu naszej szkoły, aby wesprzeć WOŚP.

            Ponadto Klub Biegacza Lidzbark Warmiński zaprasza do wspólnego spędzenia wolnego czasu i przy okazji wsparcia Lidzbarskiego Sztabu WOŚP.


          • Sprawdź o czym należy pamiętać w styczniu!

          • Temat przewodni stycznia: historia SKO, finansów lub przedsiębiorczości

            Nie zapominajmy o ważnych datach, które przed nami:

            14 stycznia       -         84 rocznica przekazania SKO pod opiekę PKO Banku Polskiego

            20 stycznia       -         8 rocznica powstania Szkolnych Blogów

            21 stycznia      -         Dzień Babci

            22 stycznia      -           Dzień Dziadka

          • Świąteczne warsztaty w bibliotece.

          • Uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach świątecznych, w trakcie których samodzielnie wykonywali bombki wykorzystując do tego zużyte płyty CD. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wszystkie wykonane ozdoby uczestnicy mogli zabrać  do domu. Celem warsztatów było nie tylko wykonanie ozdób, ale pobudzenie wyobraźni plastycznej, integracja grupy oraz kreatywne spędzenie czasu.

          • Klasowe spotkania wigilijne

          • Wśród radości i uśmiechów uczniowie przygotowali potrawy, aby wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu i wczuć się w świąteczną  atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

          •     Czym jest i jak się zmieniła Gospodarka Odpadami?

          • Uczniowie spotkali się z dr inż. Sławomirem Kasińskim - adiunktem Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska z Olsztyna. Podczas spotkania młodzież miała okazję obejrzeć prezentację na temat gospodarki odpadami, recyklingu odpadów i opakowań. Ponadto dowiedzieli się w jaki sposób unieszkodliwia się odpady komunalne i osady ściekowe.

          • Konkurs świąteczny „Najładniejsza Pocztówka i Szopka Bożonarodzeniowa” rozstrzygnięty 

          • Na apelu szkolnym  nasi mali i duzi artyści otrzymali dyplomy i nagrody w kategorii dzieci przedszkolnych, klas I – III oraz klas IV – VIII.

          • Dokarmiamy ptaki zimą.

          • Dokarmiamy ptaki zimą – ta wspaniała akcja uczy odpowiedzialności, dbamy o środowisko naturalne, mamy możliwość obserwacji, ale także satysfakcję i radość!

            Pamiętajmy, że podajemy ptakom naturalne pożywienie, takie jak ziarna zbóż, nasiona roślin oleistych, orzechy, owoce lub wieszamy słoninkę.

          • Zbiórka dla zwierzaków

          • Wiele bezdomnych zwierząt potrzebuje pomocy i wsparcia człowieka. Po raz kolejny organizujemy zbiórkę dla wszystkich zwierzaków, które znajdują się w schroniskach i przytuliskach na terenie gminy Lidzbark Warmiński. Zbieramy: posłania dla psów, grube koce, kołdry bez pierza, miski, szelki, zabawki dla psów itp.

            Liczymy na wasze wielkie serca i zachęcamy do włączenia  się w zbiórkę. Zbiórka potrwa do 20 grudnia 2018r

          • Świąteczne ozdoby

          • Święta tuż,  tuż… Uczniowie wykorzystując różne techniki dekoracyjne, własnoręcznie wykonali świąteczne ozdoby, wykazując się kreatywnością, fantazją i pomysłowością. 

            Dekoracje świąteczne uzupełniają wymowę i znaczenie świąt Bożego Narodzenia, jak również cieszą oczy, umilają świąteczny czas, wprowadzają odrobinę blasku i piękna w nasze szkolne życie.

               

          • Pracownicy PKO BP w Lidzbarku Warmińskim odwiedzili naszą szkołę.

          • Kierownik zespołu p. Agnieszka Jastrzębska wraz z opiekunem SKO z ramienia PKO BP w Lidzbarku Warmińskim p. Wioletą Malinowską odwiedziły naszą szkołą. Na apelu w obecności całej społeczności szkolnej panie gratulowały zdobytych nagród:  III stopnia w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności 2017/2018 oraz  Brązowej Odznaki w Konkursie dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności i wręczyły okolicznościowe dyplomy.

            Przyznane nagrody to dla nas ogromna radość i motywacja do dalszej pracy.

          • Wizyta św. Mikołaja w szkole.

          • Po pierwszej lekcji na korytarzu szkolnym usłyszeliśmy charakterystyczny głos „Ho, ho, ho” – to Św. Mikołaj wraz ze swoim młodszym kolegą zawitał do naszej szkoły z workiem prezentów. Wizyta wywołała ogrom przeżyć i uśmiechu na twarzach, zarówno uczniów jak i  nauczycieli.

            Nasi goście odwiedzali dzieci w klasach i wręczali im słodkie prezenty, nie zapominając również o pracownikach szkoły. Obdarowani i zadowoleni uczniowie wraz z nauczycielami wrócili do swoich obowiązków. 

            „Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty, za twe dobre serce i twoje prezenty”.

             

          • Wizyta strażaków z KP PSP Lidzbark Warmiński

          • Pracownicy z KP PSP Lidzbark Warmiński odwiedzili naszą szkołą i przekazali na ręce uczniów i nauczycieli kalendarze plakatowe PSP na rok 2019.

            Na odwrocie kalendarzy umieszczone są cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, których celem jest popularyzacja wiedzy nt. szeroko pojętego bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia oraz zdobytej wiedzy o straży pożarnej w Polsce.

            Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach!

          • Mikołajkowy kiermasz ciast

          • Kiermasz ciast to przedsięwzięcie, które odbywa się w naszej szkole po raz kolejny. W przygotowanie pysznych wypieków zaangażowało się wiele osób, którym bardzo serdecznie chcemy podziękować ponieważ bez nich ta akcja nie byłaby możliwa. Na stołach królowały murzynki, rurki, babeczki, serniki, szarlotki karpatki, ciasteczka i wiele innych słodkości. Każdy uczestnik kiermaszu mógł kupić swój ulubiony słodki przysmak.

            Pieniądze uzyskane ze sprzedaży wypieków zostaną przeznaczone na karmę dla bezdomnych zwierząt.

             

          • Mikołajkowy kiermasz ciast.

          • Drodzy sympatycy i wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny!

            Pragniemy poinformować, że w czwartek tj. 06.12.2018r.

            w naszej szkole zostanie zorganizowany

                     Mikołajkowy Kiermasz Ciast

            Pieniądze ze sprzedaży pysznych wypieków przeznaczymy na karmę dla bezdomnych zwierząt.

          • Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju, czyli muzyka , taniec i wróżby andrzejkowe.

          • Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię                 w przyszłość. Dzień ten traktowano z powagą, a wróżby andrzejkowe przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim zabawa i mało kto wierzy w moc wróżb. Są też tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja.

            Uczniowie naszej szkoły poza muzyką, tańcem i świetną zabawą, mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość. Wróżby i przepowiednie dostarczyły wiele śmiechu i radości, a przepowiedziana przyszłość … no cóż – zawsze może się spełnić, bo wszystko zależy od nas samych.

          • Wystawa starych książek czyli nasze biblioteczne białe kruki.

          • Uczniowie klasy VI odwiedzili bibliotekę i obejrzeli  wystawę, której głównym celem jest uzmysłowienie czytelnikom jak cennym przedmiotem jest książka oraz ukazanie jej wartości i  znaczenia na każdym etapie życia człowieka. Kolory starych książek dawno już wyblakły, ale czuje się w nich nostalgię i widzi piękno przeszłości,     a także wciąż aktualne i życiowe treści.

            Ułożone chronologicznie woluminy miały wyeksponowane  strony tytułowe. Przy każdej grupie książek znajdowała się informacja o roku wydania. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli wystawę oraz wysłuchali ciekawych informacji, które przekazała p. Katarzyna Dobrowolska – Jakimczuk (nauczyciel bibliotekarz).

          • Przeniesieni w magiczny świat  Piotrusia Pana...

          • 25 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i p. Jolantą Wójcik (nauczycielką języka polskiego) odwiedzili Olsztyński Teatr Lalek i obejrzeli spektakl „Piotruś Pan” reżyserowany przez Andrzeja Bartnikowskiego. Spektakl dostarczył widzom wielu wrażeń zarówno artystycznych jak i emocjonalnych.

            Nastrój radości towarzyszył w drodze powrotnej i wszyscy zgodnie stwierdzili, że taką przygodę z teatrem szybko trzeba powtórzyć.

          • Wycieczka do Kętrzyna

          • Nasi uczniowie odwiedzili wytwórnię ozdób choinkowych w Kętrzynie. Dzieci z uwagą obserwowały proces powstawania bombek choinkowych. Udział w warsztatach pozwolił na artystyczne i kreatywne przeżycie niezapomnianej przygody, a  pobyt na terenie fabryki wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

          • Uczniowie sadzą las

          • W dniu dzisiejszym 23 uczniów klasy VII i VIII wzięło udział w sadzeniu  lasu. Nad całością prac czuwał leśniczy Leśnictwa Łaniewo Izabela Chromy. Po fachowym  instruktażu udało się posadzić około 800 sadzonek dębu i sosny. Uczniowie angażując się w prace związane w powiększanie zasobów leśnych poznali, jak wiele wysiłku wymaga praca w lesie. Młodzież miała świetną okazję, aby w luźniej rozmowie z leśniczym i współpracownikami pogłębić swoją wiedzę na temat lasu i prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej, jak również uzyskać odpowiedzi na pytania związane z rodzajem gleby, typów lasów czy gatunkiem i ilością drzew sadzonych w danym miejscu. Po dobrze wykonanej pracy wszyscy mogli się posilić przy ognisku.

            Dziękujemy pracownikom Leśnictwa Łaniewo za bardzo cenną lekcję.

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • Śniadanie daje moc

          • Uczniowie klas I – III już po raz ósmy dołączyli do prozdrowotnej akcji „Śniadanie Daje Moc”, której ideą jest promowanie zdrowego odżywiania się. 12 zasad żywienia maluchy wcieliły w życie w dniu 8 listopada 2018r. podczas organizowanego z rodzicami i wychowawcami wspólnego śniadania. 

            Uczestnictwo w programie to nie tylko wspaniała zabawa we wspólne przygotowanie posiłków, ale też realna szansa na poprawę nawyków żywieniowych dzieci oraz ich rodziców.

             

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • Promujemy naukę kodowania

          • Programowanie jest sposobem myślenia, a nauka programowania to nauka kreatywnego rozwiązywania problemów. Choć Tydzień Kodowania, w którym nasza szkoła wzięła udział, dawno się skończył u nas rozpowszechnianie umiejętności programistycznych trwa cały rok. Bogactwo technologii i narzędzi IT sprzyja realizacji pomysłów, pasji i zainteresowań.

            Elementy kodowania stosujemy na różnych przedmiotach i w ten sposób jednocześnie wspieramy uczenie się uczniów i budujemy kompetencje cyfrowe.

              

            Zgadnijcie co kryje ten kod:

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • W dniu dzisiejszym wspólnie ze społecznością lokalną świętowaliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Runowie sprawowaną przez proboszcza parafii ks. Sławomira Wiśniewskiego.

            Wiersze i pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów  przybliżyły zebranym fakty dotyczące walki Polaków o wolną Ojczyznę. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić oraz upamiętnić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość. Przypomniała, że pielęgnowanie polskich tradycji jest naszą powinnością.

            Po nabożeństwie zebrani przeszli na plac kościelny. Zatrzymali się w miejscu zasadzenia dębu pamięci Andrzeja Battaglia. Tutaj ks. Sławomir Wiśniewski odmówił modlitwę i poświecił drzewo.  

             

          • 5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE

          • Uczniowie klasy II i III w ramach realizacji programu obejrzały prezentację na temat wartości odżywczych owoców i warzyw oraz innych produktów z piramidy zdrowia. Rozwiązywały rebusy, krzyżówkę oraz układały owoce           i warzywa z kolorowych plastikowych kubków, których na co dzień używają do nauki programowania.

            Na zakończenie zajęć dzieci pracując w grupach wykonały broszurkę informacyjną, która zawierała zasady zbilansowanej diety, rolę warzyw, owoców i soków w odżywianiu oraz prawidłowe postawy żywieniowe.

               

             

          • BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

          • Odblaskowy Niestraszek -  bohater, który łączy temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z bajkowym światem – przeprowadził uczniów klasy II przez interesującą i angażującą lekcję o bezpieczeństwie na drodze.

            Utrwaleniem zdobytych wiadomości w trakcie lekcji było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej bezpiecznego powrotu ze szkoły do domu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy od Stacha Tracha za mistrzostwo w prawidłowym poruszaniu się po drodze.

          • 100 lat niepodległej Polski

          • W piątek odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Najmłodsi  zaprezentowali program artystyczny  pt. „Przedszkolaki dla Niepodległej”. 

            Społeczność uczniowska, nauczyciele, rodzice włączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy  4-zwrotkowy hymn narodowy.

          • Pasowanie pierwszoklasistów

          • W piątek 26 października 2018r. odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Co roku budzi ona wiele emocji wśród dzieci, nauczycieli i oczywiście samych rodziców. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym.

            Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowania na ucznia. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania dokonała  Dyrektor Szkoły . W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie.

             

          • Szkolne przygody Gangu Słodziaków

          • Bierzemy udział w konkursie edukacyjnym, którego głównym celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Na laureatów konkursu czeka 15 nagród o wartości 3000 zł każda, w postaci uzupełnienia księgozbioru biblioteki szkolnej, a także nagrody dla dzieci i nauczycieli.

            Pierwszy etap pracy konkursowej polegał na przygotowaniu spotkania w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Uczniowie udali się do biblioteki szkolnej, która na czas zajęć zamieniła się w piękną leśną polanę. Na uczniów czekali zaproszeni goście: pracownicy z Nadleśnictwa Wichrowo,  rodzice oraz główni bohaterowie czyli Gang Słodziaków. Wspólna lektura książki  „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, opowieści leśników rozbudzały wyobraźnię dzieci i zachęcały do codziennego czytania.  Później dzieci kolorowały  maski Gangu Słodziaków.

             

             

            Drugi etap pracy konkursowej to napisanie lub narysowanie własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. W zależności od poziomu: klasa I rysuje swoje historie, klasa II tworzy komiksy (rysunki z elementami teksów), a klasa III pisze krótkie historie i je ilustruje.

            Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu!

          • KLOCKI  LEGO

          • W ramach realizacji projektu „Znam zabytki naszej gminy! – warsztaty zabytkowej architektury sakralnej  gminy Lidzbark Warmiński dla dzieci” uczniowie klasy IV i V wykorzystując klocki Lego budowali zespołowo model budowli zabytkowej jaką jest kościół gotycki w naszej miejscowości.

          • "100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej"

          •                          „100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej" to projekt, którego głównym celem jest utrwalenie    w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród młodego pokolenia, nie tylko tej wspaniałej rocznicy, ale przede wszystkim wybitnych postaci, które wywarły istotny wpływ na odzyskanie oraz utrwalenie niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Historycy z olsztyńskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej wyselekcjonowali    i przygotowali listę - wraz z krótkimi informacjami biograficznymi - stu postaci zasłużonych dla sprawy odzyskania oraz utrwalenia niepodległości. Jest to lista symboliczna. Do każdego ze znajdujących się na liście nazwisk zostało przypisane jedno drzewo - dąb. Nie są to drzewa imienia bohaterów, ale dęby pamięci o nich. Ich posadzenie na terenie placówek oświatowych, a następnie ich pielęgnowanie ma być symbolicznym aktem – wykonanym zwłaszcza wobec młodych pokoleń – naszego zaangażowania i dbania oto co najważniejsze –    o własną niepodległą Ojczyznę. Sadzonki drzew oraz certyfikaty uczestnictwa w projekcie zostały przekazane podczas uroczystej gali w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

             

          •                                Konkurs plastyczny „Jemy kolorowo – żyjemy zdrowo”

          • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie organizuje konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Jemy kolorowo – żyjemy zdrowo”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci z klas VI szkół podstawowych z woj. warmińsko-mazurskiego.

            Tematy konkursowe to:

            • zasady zdrowego żywienia;
            • owoce, warzywa, mleko i przetwory mleczne w codziennej diecie dzieci;
            • najlepsze szkolne śniadanie.

            Termin dostarczenia prac konkursowych do Oddziału Terenowego KOWR w Olsztynie upływa 30.10.2018 r.  Na zwycięzców konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

            Tak wyglądają niektóre prace konkursowe uczniów naszej szkoły:

             

          •  Pakiet powitalny

          • Bank PKO BP w Lidzbarku Warmińskim przekazał na ręce opiekuna SKO pakiet powitalny. Otrzymaliśmy kalendarze na bieżący rok szkolny oraz książeczki, które uatrakcyjnią zajęcia edukacyjne z najmłodszymi uczniami. Ponadto ciekawy zestaw scenariuszy zajęć z testami   i ćwiczeniami, długopisy i smycze z nadrukiem PKO BP.

             

          •                                                      Wkręć się w pomaganie!

          • Kolejny rok zbieramy nakrętki dla Tomka!

          • Spotkanie z pracownikiem banku PKO BP Lidzbark Warmiński

          • Gościem uczniów klasy VII była p. Wioleta Malinowska – pracownik banku PKO BP w  Lidzbarku Warmińskim. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja  o oszczędzaniu, która wprowadziła w temat „A co z tym pożyczaniem?” Uczniowie otrzymali ulotki, które prezentowały produkty kredytowe banku. Rozmawiali m.in. na temat rodzajów pożyczek, na co należy zwracać uwagę zaciągając pożyczkę , rozszyfrowali skrót RRSO.

            Dalsza część spotkania poświęcona była produktom dla młodzieży w wieku 13 – 18 lat. Była to bardzo pouczająca lekcja. DziękujemyJ

          • Bezpieczna droga do szkoły

          • Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim sierż. szt. Łukasz Czerniewski  prowadził zajęcia profilaktyczne z najmłodszymi uczestnikami ruchu. Podczas spotkania  z dziećmi w przyjazny i przystępny sposób uczył i przypominał jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę. Uczniowie z klas I – III oraz przedszkolaki chętnie odpowiadały na zadawane przez funkcjonariusza pytania. Same również zadawały ich wiele, zwłaszcza tych dotyczących bezpieczeństwa, a także policyjnej pracy.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Przystępujemy do sprawdzenia „tabliczkowej wiedzy”

          •                                              Ogólnopolski konkurs „Do Hymnu!”

          • Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury    z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

             Zadanie konkursowe to wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

              

            W dniu dzisiejszym  odbyło się przesłuchanie konkursowe w naszej szkole. Uczniowie zaprezentowali Hymn Państwowy, Rotę oraz Bogurodzicę. Po prezentacji otrzymaliśmy pamiątkowe  dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w  drugiej połowie listopada br.  

          •                                            Jubileuszowa 25. Akcja Sprzątanie Świata

          • Celem tegorocznej akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

            Podejmujmy odpadowe Wyzwania w kolorach pojemników do segregacji odpadów. Uczniowie naszej szkoły przystępują do Wyzwania Zielonego czyli zbieramy niepotrzebne telefony komórkowe, aby ufundować energooszczędny sprzęt AGD placówkom służącym dzieciom lub osobom starszym i  chronić środowisko. Zbieramy do końca września br., ale jeśli to będzie potrzebne lub korzystne zbieramy tak długo ile trzeba:)

          •                     4 PKO Bieg Charytatywny „Pomagamy z każdym krokiem”

          • Czwarta impreza organizowana przez PKO Bank Polski. Wydarzenie odbyło się jednocześnie na 12 stadionach w 12 miastach polskich. Jednym z nich jest Lidzbark Warmiński.

               

             Cel akcji to pomoc potrzebującym dzieciom. W ramach akcji odbył się również PKO Bieg Charytatywny Młodych (udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat), w którym startowali uczniowie z naszej szkoły. Poprzez udział w Biegu Młodych przyczynili się do wsparcia celu charytatywnego. Po ukończeniu Biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

                 

               

             

              

          • Święto  kropki

          • W dniu dzisiejszym po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole święto kreatywności, odwagi  i zabawy  czyli DZIEŃ KROPKI. Gościem specjalnym był p. Sławomir Skowronek - historyk, rekonstruktor, nauczyciel, wytrawny znawca epoki napoleońskiej, który podzielił się z dziećmi swoimi pasjami.  W dalszej części spotkania uczniowie rozmawiali o swoich talentach, mocnych stronach.  Dzieci śpiewały, tańczyły, odczytywały własne wiersze, demonstrowały  swoje prace plastyczne czy umiejętności sportowe. Na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstały również kolorowe kropkowe dzieła sztuki.

             

            Każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara we własne możliwości!

             

          •        NARODOWE CZYTANIE 2018

          • Narodowe Czytanie Przedwiośnia „pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny          i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi” napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

            Uczniowie klasy VII i VIII wraz z nauczycielami chętnie włączyli się w to wspólne upowszechnianie czytelnictwa, promowanie polskiej literatury oraz  wzmacnianie  poczucia  tożsamości  narodowej. Czytanie Przedwiośnia odbyło się w bibliotece. Rozdział I został odczytany przez nauczycieli, a kolejne rozdziały prezentowali uczniowie klasy VIII.  Wybrane teksty Antologii Niepodległości, która została wybrana z myślą o jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, przedstawili pozostali uczniowie. Lektorzy przeczytali swoje kwestie bez pomyłek, z aktorskim zacięciem.

            Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość otrzymania pamiątkowego stempla w  egzemplarzach swoich powieści.

             

          •  Niestraszkowe odblaski czyli bezpieczeństwo z PZU

          • Uczniowie naszej szkoły z klas I – III otrzymali Odblaskowego Niestraszka w ramach akcji „Odblaski”.

            Główny bohater łączy  temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z bajkowym światem, do którego dzieci tak chętnie się przenoszą.  Wszyscy świadomi jesteśmy jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa                i widoczności najmłodszych na drodze.

          • WRACAMY DO SZKOŁY

          • Uśmiechnięci, wypoczęci wracamy do szkoły. Dla wszystkich niech nadchodzący rok szkolny 2018/2019 będzie początkiem kolejnej fascynującej przygody. Życzymy wszystkim  samych sukcesów,  ciekawych doświadczeń, wspaniałych przyjaźni oraz wzbogacenia wiedzy i umiejętności.