• Samorząd Uczniowski

• SPRAWOZDANIA

• Sprawozdanie z działalność Samorządu Uczniowskiego  w roku szkolnym 2018/2019

Samorząd Uczniowski podejmował inicjatywy związane z :

·         organizowaniem i zachęcaniem całej społeczności uczniowskiej do należytego spełniania obowiązków szkolnych,

·         rozwijaniem zainteresowań kulturalnych, organizowaniem rozrywki,

·         organizowaniem imprez o charakterze poważnym i rozrywkowym,

·         zapobieganiem konfliktom i rozstrzyganiem sporów między uczniami oraz między uczniami i nauczycielami,

·         zapobieganiem przemocy i agresji w szkole i poza szkołą.

·         uaktualnieniem informacji o działalności na stronie internetowej szkoły oraz gazetce ściennej.

Wszystkie działania Samorządu Uczniowskiego były koordynowane przez opiekuna SU.

Do najważniejszych należą: andrzejki, walentynki, a głównie poczta walentynkowa, kiermasze ciast, I Dzień Wiosny –wyjazd uczniów kl. 4-8 do Term Warmińskich, wyjazdy do teatru, oprawa wszystkich szkolnych uroczystości, opieka nad sztandarem szkoły.

Systematycznie przedstawiciele SU spotykali się z panią Dyrektor, omawiając główne problemy nurtujące uczniów, dzieląc się pomysłami na organizację ważnych uroczystości, co jest przejawem szeroko rozumianej samorządności uczniów.

• Sprawozdanie z pracy w  I półroczu 2018/2019

Samorząd Uczniowski współdziałał z dyrektorem, nauczycielami i rodzicami. Działalność Samorządu Uczniowskiego w I półroczu 2018/2019 charakteryzowała się podejmowaniem rozmaitych działań mobilizujących uczniów do aktywnego włączenia się w życie szkoły. Zgodnie z przyjętym harmonogramem działań udało się zrealizować większość przyjętych założeń, a efekty mogli zauważyć nie tylko uczniowie czy nauczyciele, ale także rodzice uczniów odwiedzający naszą szkołę. Samorząd Uczniowski w naszej placówce kieruje społecznością uczniowską, reprezentuje i działa w jej interesie. Wszystkie zadania i wysiłki miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych.

Był organizatorem bądź współorganizatorem uroczystości i imprez:

·        Dzień Chłopaka- złożenie życzeń chłopakom, wręczenie prezentów i drobnych upominków,

·        Dzień Edukacji Narodowej- zorganizowanie uroczystej akademii, przygotowanie programu     artystycznego,

·        pasowanie na ucznia- udział w akademii (powitanie pierwszaków, poczet sztandarowy),

·        wybory  do rady samorządu i opiekuna,

·        udział w uroczystościach szkolnych i lokalnych  związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości,

·        dyskoteka andrzejkowa

·        mikołajki – wizyta św. Mikołaja, kiermasz ciast

·        akcja charytatywna„ I Ty możesz zostać św. Mikołajem” - zbiórka na potrzeby schroniska dla zwierząt

·         wigilie klasowe

·         wolontariat dla XXVII finału WOŚP

·        zbiórka plastikowych nakrętek dla chorego Tomka (zbiórka trwała cały rok szkolny)